ostezce.jpg

Naučná stezka Staňkovské rybníky je asi prvním pokusem o seznamování široké veřejnosti s životem okolo Staňkova a vznikla ve spolupráci se Základní školou ve Staňkově. Postupně se pokusíme zmapovat nejběžnější faunu a flóru v našem katastru, a pomůžeme tak odpovědět na otázky, které nás občas při toulkách po okolí napadnou. Tak jako na stezce se zde příroda rozdělí podle stanovišť, kde se jednotlivé druhy nejvíce vyskytují. Existují samozřejmě druhy, které potkáme naprosto všude, jako například některé druhy hmyzu. Některé druhy rostlin nebo živočichů jsou naopak pevně vázány na určité specifické podmínky dané konkrétním místem.
Je určená jak pro nejmenší, kteří ocení interaktivní prvky a základní informace, tak pro školáky při výuce přírodopisu. Věříme, že mnohé odpovědi na své otázky z tohoto oboru najdou i dospělí.

Proč Staňkovské rybníky?
Při vybírání názvu stezky jsme vycházeli z toho, že ačkoliv rybníky Vížky jsou v katastru obce Horní Kamenice a navíc jsou blíž Krchlebům než Staňkovu, patří k nejnavštěvovanějším místům právě Staňkováků a starají se o ně staňkovští rybáři. Název rybníků Kamenické nebo Krchlebské by byl dost zavádějící, navíc jediné rybníky přímo v katastru obce Staňkova jsou rybníky Puclické…no nechme to tak.

O výstavbu stezky se  zasloužilo město Staňkov a Základní škola Staňkov za podpory Plzeňského kraje.

publikace.jpg

paticka.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.